NOC BIOLOGÓW 2015

NOC BIOLOGÓW 2015 już za nami, zapraszamy na fotorelację z najciekawszego zimowego wieczoru tego roku ;p

4
To My, biolodzy, dla których każda pora jest dobra na zgłębianie wiedzy.

1
2

Test luminolowy pokazujący wykorzystanie biologii molekularnej w technikach kryminalistycznych. Mieliśmy okazję zobaczyć, na pierwszy rzut oka niewidoczne, ślady krwi, które świecą w ciemności. Własnie dzięki właściwościom luminolu. Na codzień zastosowanie testów możemy oglądać chociażby w CSI Kryminalne Zagadki Las Vegas.

3

Poznaliśmy sposoby działania wariografu. Dowiedzieliśmy się co prąd elektryczny może nam powiedzieć o naszym ciele? Czy da się oszukać FBI? Na uczestnikach przeprowadzano badanie EEG, EKG. Niektórym na pewno mocniej zabiło serce:)

5

Do czego można wykorzystać smartfona ? Okazuje się, że do podglądania życia rozwielitek.. Widzimy mikroskopy zbudowane z wykorzystaniem soczewki z lasera wskaźnikowego, kropli wody i kamery aparatu telefonicznego. Wiktoria zrobiła nim zdjęcie dafni i artemii:)

6

Studenci opowiedzieli nam o metodach diagnostycznych stosowanych w parazytologii (czyli jak wytropić pasożyta!). Nasze dziewczyny dowiedziały się, że nierekomendowany tasiemiec to ryzykowna dieta odchudzająca.
Do zobaczenia za rok:) My na pewno będziemy:)