Galeria

 

Studniówka 2017. Była to studniówka nad studniówkami! Początek jak zwykle wyznaczał polonez, który znakomicie zatańczyli maturzyści przy niewielkim ale udanym udziale wychowawczyni i Dyrektora:)) Wojtek okazał się najlepszym didżejem w granicach kraju Polska!:)) Bawiliśmy się wyśmienicie. Chyba z żalem przyjęliśmy koniec zabawy.

 

 

 

Wiedeń: W połowie listopada zainteresowani img_3482uczniowie grup niemieckich wybrali się wraz ze szkolnym germanistą Jakubem Gronczewskim na wyjazd kulturoznawczo-językowy do stolicy habsburskiej monarchii. Wychodząc naprzeciw rozbudowanym zainteresowaniom uczniów, stworzony został bogaty i różnorodny program. Czytaj więcej:

 

 

 

img_4999

WYCIECZKA NA PODLASIE- wrzesień 2016 Tyle samo cerkwi co kościołów można zobaczyć tylko na Podlasiu. Choć było zimno, chęć zaprzyjaźnienia się z żubrem i rodziną łosiów zagrzewała do wędrówki.

Tykocin, Supraśl odkrywały tajemnice i uroki współistnienia wielu kultur. Próby pisania ikon pochłonęły wszystkich z różnym skutkiem ale dały dużo satysfakcji.


img_4829

KRAKÓW -czerwiec 2016. Zgodnie z tradycją, druga liceum wybrała się do Krakowa na wyszukiwanie i badanie działań i dzieł twórców Młodej Polski. Zielono różany ogród Mehoffera cudnie wynagradzał trudy wędrówki poszukiwaczy wiedzy. Muzea nie miały przed nimi tajemnic, obrazy odkrywały swoje tajemne znaczenia. Na pewno nie ma tajemnic „Szał” Podkowińskiego bowiem Maciej odkrywał je przed nami warstwa po warstwie:)


 

film

Kwiecień 2016- zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej liceum. Kolejni maturzyści idą w świat. Na pożegnanie przygotowaliśmy przedstawienie na podstawie „Małego Księcia”, aby zdobywając świat zachowali młodzieńczą ciekawość a może ją wskrzesili?:)
36
 Studniówka 2016. Oto nasi maturzyści. Piękne damy i dostojni młodzieńcy w urokliwych komnatach pałacu Lasotów. Bawiliśmy się wspaniale z krótkimi przerwami na artystyczne / i nie tylko/ niespodzianki.  Jak zawsze wieczór, potem noc studniówkowa szybko minęły. Na szczęście zdjęcia zabawy zostają:)

 


_MG_2092 — kopia

Wigilia 2015. Jak co roku dużo przygotowań: dekorowanie klasy, ustalenie jakie potrawy zagoszczą na naszych ławkach. A potem wspólne spotkanie, życzenia, dużo uścisków, uśmiechów. Życzliwe słowo dla każdego:) Tegoroczna wigilia szkolna, jej część tzw. artystyczna, dotyczyła losów uchodźców. Polskich uchodźców podczas II wojny, szczególnie dzieci. Ola i Marysia z I LO, przedstawiły też emigracyjny trud ważnych polskich pisarzy: Gombrowicza i Mrożka. Ze smutnych refleksji wydobywali nas wesołymi kolędami Artur i Andrzej z III LO.

IMG_3980Uroków Zamościa i smaku placka biłgorajskiego, doświadczyliśmy na naszej tradycyjnej i integracyjnej wycieczce szkolnej. Objeżdżaliśmy Roztocze. Chwile smutku i refleksji mieliśmy na terenie obozu zagłady w Majdanku.

Roztocze jest pasjonujące z fantastyczna kuchnia, może za rok?….
 

WP_20150624_007W poszukiwaniu klimatu opowiadań, po naszej szkolnej inscenizacji „Panien z Wilka”. Wyprawa do Brwinowa. Muzeum Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku.

 

 

 

 

film19VIKwiecień 2015  Zakończenie roku szkolnego Trzeciej klasy- maturalnej
Jak zawsze kilka krzepiących słów od Dyrektora, bo też ciekawy czas przed maturzystami się otwiera. To prawda, najpierw matura ale potem?? Świat czeka :)))
Jak zawsze dla maturzystów trochę dobrej literatury w postaci przedstawienia. W tym roku, nauczyciele w refleksyjnej opowiastce na podstawie opowiadania J. Iwaszkiewicza „Panny z Wilka”.

IMG 1_0202

Studniówka 2015. Szyk i elegancja na parkiecie i przy stolikach. Klasa trzecia liceum i nauczyciele miło spędzili studniówkowy wieczór i noc na zabawie i rozmowach przy smacznym jedzeniu, fajnej muzyce. Studniówka to takie preludium do zakończenia pewnego etapu życia szkolnego. Jeszcze trochę czasu swawolnego, beztroskiego mimo przygotowań do matury. Radosny czas:)


 

1Pompeje- życie w cieniu wulkanu 
Ciekawi jak żyli Pompejańczycy przed wybuchem wulkanu, wybraliśmy
się na wystawę „Pompeje- życie w cieniu wulkanu”, która jest
prezentowana na Stadionie Narodowym.  [DALEJ]

 

 

 

2
Kraków w Młodej Polsce Tradycją szkoły stają się wyjazdy do Krakowa. Każdego roku druga klasa liceum uwiedziona życiem cyganerii artystycznej wyrusza jej śladami po ulicach magicznego miasta. Nocleg zwykle rezerwujemy w sąsiedztwie Jamy Michalikowej [DALEJ]
tramwajKwiecień 2014, zakończenie roku szkolnego Trzeciej klasy, maturalnej. Szkolna grupa teatralna przygotowała na pożegnanie trzeciej klasy sztukę „Tramwaj zwany pożądaniem” na podstawie prozy Tennessee Wiliamsa. Dziewczyny były znakomite, tym bardziej, że główny bohater Stanley Kowalski (kultowa postać z filmu pod tym tytułem, grana przez Marlona Brando), w naszej inscenizacji występował na plakacie, tylko:)


8
Spotkanie wigilijne 2014 odbyło się pod hasłem MOTYW WIGILIJNY W FILMACH. Przenieśliśmy się do czasów Ebenezera Scrooge’a, z „Opowieści Wigilijnej”, w baśniowy krajobraz „Opowieści z Narnii” oraz gościliśmy na dość oryginalnym przyjęciu wigilijnym w Szkole Magii i Czarodziejstwa u Harrego Pottera.   [DALEJ]10
Wycieczka do Wrocławia (wrzesień/ październik 2014) W ramach wyjazdu integracyjnego wybraliśmy się na wycieczkę po Wrocławiu i okolicach. Zdobyliśmy Błędne Skały ale jak widać lepiej lenić się na łące niż trudzić przy wspinaniu. Jesienna pogoda sprzyjała również zwiedzaniu Ogrodu Japońskiego.   [DALEJ]wig15

Wigilia 2014. Nakręciliśmy sztukę na podstawie opowiadania Leszka Kołakowskiego, o tym jak Bóg założył się z Szatanem o duszę Hioba! Kto wygrał? Hm, trzeba obejrzeć.
Film w całości zrealizowany przez I LO [VIDEO]
wigilina

Wigilia 2013. I gimnazjum z  udziałem maturzystów, przedstawiła „Opowieść wigilijną” Dickensa. Było dużo wzruszeń i radości z przemiany Scrooge’a. Oczywiście z przemiany w dobrego człowieka. [VIDEO]

 

 

 

 

 

7

Hippisowska Wigilia (2010) [DALEJ]

 

 

 

 

 

 

 

5 Idol w szkole (2006) [DALEJ]

 

 

 

 

 

blues Szkolny Blues [VIDEO]