Krótka historia szkoły:

1991 – powstaje Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 25.

Jesteśmy jedną ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
Założycielką jest MARZENNA OKOŃSKA – matematyk, poetka, działaczka oświaty niezależnej.
– Przeprowadzono nabór do klas 1, 2 i 3.
– 1993 pierwsza MATURA!!!

1993/94 – Rodzice i nauczyciele zakładają STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ XXV LICEUM SPOŁECZNEGO.

Zgodnie ze statutem i na mocy porozumienia SLO Nr 25 odłącza się od STO i działa już w pełni samodzielnie.
W latach 1992 – 1995 szkoła mieści się w budynkach przy Łazienkach Królewskich – mamy w sobie coś elitarnego.
W latach 1995 – 2000 pracujemy w adaptowanej na potrzeby szkoły kamienicy przy Wiejskiej 19 (sąsiedztwo SEJMU wywołuje ducha zdrowej rywalizacji; pierwsze sukcesy w olimpiadach i konkursach).

1999 – powstaje Społeczne Gimnazjum Nr 32.

W 2000 r. spadkobiercy właścicieli odzyskują kamienicę przy Wiejskiej (Posłowie oddychają z ulgą. Kto będzie Ich teraz uczył…?). Szkoła przenosi się do obecnej siedziby:
– Nasz adres od 2000 r.: ALEJA SOLIDARNOŚCI 101 D
(Tu niedaleko – przy Pl. Bankowym – pracował Słowacki, mieszkali Cyprian. K. Norwid, Zbigniew Herbert… Niestety z oczywistych względów nie byli naszymi uczniami, choć pewnie bardzo by chcieli).

– W latach 1991 – 2000 szkołą kierowała jej założycielka Marzenna Okońska. Wygrywała wszystkie batalie edukacyjne, była autorytetem o wielkim sercu i ogromnej sile ducha. Poświęciła swoje życie młodzieży.

MARZENNA OKOŃSKA odeszła po długiej i ciężkiej chorobie
8 września 2000 r.

Od 2000 r. szkołą kieruje Jacek Majcherek – polonista (pracuje w SLO Nr 25 od 1993 r.)

W 2003 r. SZKOŁY:

SPOŁECZNE GIMNAZJUM NR 32
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 25
PRZYJMUJĄ IMIĘ MARZENNY OKOŃSKIEJ
Krótka historia trwa nadal… Już ponad 1200 uczniów ukończyło liceum… Ponad 250 gimnazjum…
Historia trwa – I TY MOŻESZ JĄ TWORZYĆ!
Zapraszamy!!!

P.S. Oczywiście przez te ponad 25 lat pracy szkoły dzielnie przyjmowaliśmy kolejne reformy w edukacji. Mamy dzięki temu spore doświadczenie, a przecież czekają nas następne zmiany;-). Rodzice i nasi uczniowie śledzą to w mediach z niepokojem. Z nami mogą być pewni, że bezpiecznie przepłyną i przez wzburzone fale, i wielkie burze w szklance edukacji;-).